- Уг жагсаалт нь бөхчүүдийн эрэмбэд хамааралгүй бөгөөд албан ёсны барилдаанд сүүлд зодоглосон огноогоор жагсаасан болно. Нэрсийн жагсаалтыг “Аймаг, сум” дээр даран эрэмбэлж харах боломжтой.
Нэр Аймаг, сум
1 Мягмарын Бадарч Архангай, Цэнхэр
2 Баттулгын Соронзонболд Говь-Алтай, Эрдэнэ
3 Найдангийн Түвшинбаяр Булган, Сайхан
4 Дашзэгвийн Баасандорж Булган, Бүрэгхангай
5 Цэдэвийн Мягмарсүрэн Ховд, Мөст
6 Нэгдэлийн Жаргалбаяр Сэлэнгэ, Мандал
7 Баатархүүгийн Пүрэвсайхан Ховд, Чандмань
8 Төмөрбаатарын Санчир Өвөрхангай, Хархорин
9 Батзоригийн Батмөнх Төв, Баянхангай
10 Мөнхсайханы Өсөхбаяр Булган, Бүрэгхангай
11 Болдын Сайнбаяр Өвөрхангай, Баянгол
12 Дорлигжавын Амгаланбаатар Төв, Аргалант
13 Дамирангийн Бумбаяр Увс, Тэс
14 Чогсомын Батзориг Ховд, Чандмань
15 Цэрэндашдоржийн Магалжав Сүхбаатар, Мөнххаан
16 Цэдэндамбын Баярсайхан Төв, Баян-Өнжүүл
17 Очирын Одгэрэл Увс, Хяргас
18 Дүгэржавын Хишигдорж Архангай, Батцэнгэл
19 Дамбажавын Цэнд-Аюуш Хөвсгөл, Галт
20 Чимэдийн Гочоосүрэн Архангай, Хотонт
21 Чадраабалын Бямбадорж Ховд, Чандмань
22 Зэвэгийн Дүвчин Өвөрхангай, Хархорин
23 Рэнчинхүүгийн Гансүх Төв, Алтанбулаг
24 Жамбалын Ганболд Увс, Өндөрхангай
25 Донровын Долгорсүрэн Өвөрхангай, Хужирт
26 Өлзийн Тулгаа Увс, Малчин
27 Рэгжийбуугийн Давааням Говь-Алтай, Чандмань
28 Дамдинсүрэнгийн Лхагвасүрэн Булган, Могод
29 Санжжавын Сүхбаатар Увс, Наранбулаг
30 Сарангэрэлийн Хүрэлбаатар Хөвсгөл, Галт
31 Дашзэвэгийн Эрдэнэбат Өвөрхангай, Сант
32 Ундрахын Пүрэв Говь-Алтай, Хөхморьт
33 Ёндонгийн Ишгэн Өвөрхангай, Хужирт
34 Дэндэвийн Амгаа Булган, Дашинчилэн
35 Дасрангийн Мягмар Ховд, Буянт
36 Цанлигийн Дамдиндорж Хөвсгөл, Тариалан
37 Түзэлдагвын Зундуй Архангай, Чулуут
38 Чогдовын Амартүвшин Говь-Алтай, Дарви
39 Балжингийн Бадам Булган, Тэшиг
40 Дашбалжирын Түвшин Дорнод, Гурванзагал
41 Чойндонгийн Адъяа Архангай, Хотонт
42 Цэрэндонойн Санжаа Өвөрхангай, Хархорин
43 Цэндийн Гомбодорж Архангай, Хашаат
44 Дамдинсүрэнгийн Барамсай Хэнтий, Батноров
45 Доржсүрэнгийн Гүрбадам Хөвсгөл, Эрдэнэбулган
46 Дашийн Лувсан Архангай, Батцэнгэл
47 Чагдарын Дугарсүрэн Дорнод, Гурванзагал
48 Жанчивын Найдандорж Архангай, Өлзийт
49 Сэрээгийн Гүржав Булган, Хангал
50 Сэнгийн Нанжаа Хөвсгөл, Жаргалант
51 Өлзийн Гарамдагва Завхан, Сантмаргац
52 Эрдэнийн Зундуй Төв, Эрдэнэсант
53 Бат-Очирын Жанчивдорж Булган, Сайхан
54 Санжийн Баярхүү Завхан, Тосонцэнгэл
55 Пүрэвийн Онхоон Архангай
56 Жанцангийн Төмөртогтох Төв, Батсүмбэр
57 Дугарын Очир Булган, Тэшиг
58 Дэндэвийн Даваасүрэн Архангай, Чулуут
59 Ширчингийн Даш Булган, Хишиг-Өндөр
60 Аюурзанын Моломжамц Булган, Сайхан
61 Сэнгийн Намжаа Хөвсгөл, Тариалан
62 Дамдины Шарав Булган, Могод
63 Цэвэгмидийн Бат-Очир Булган, Хутаг-Өндөр
64 Дарамын Жамъяншарав Архангай, Тариат
65 Дарьзавын Ванчинсүрэн Архангай, Чулуут
66 Лувсанчүлтэмийн Балбар Булган, Бугат
67 Дэлгэрийн Содном Булган, Сайхан
68 Дуйнхорын Махшир Архангай, Ихтамир
69 Чимэдийн Мижид Дундговь, Эрдэнэдалай
70 Жамбын Хорлоо Булган, Бүрэгхангай
71 Терликбайн Абдигажы Баян-Өлгий, Цагааннуур
72 Борхүүгийн Чойндонсүрэн Архангай, Чулуут
73 Лувсанмөрийн Ёндон Архангай, Хашаат
74 Магсарын Гомбодорж Булган, Орхон
75 Галсанвандангийн Цоодол Өвөрхангай, Тарагт
76 Жаргалын Дорж Өвөрхангай, Баянгол
77 Доржпаламын Гомбодагва Сэлэнгэ, Баянгол
78 Дашийн Чоймбол Төв, Угтаалцайдам
79 Содовын Жамъян Хөвсгөл, Галт
80 Ядамсүрэнгийн Дорлиг Завхан, Ургамал
81 Гонгорын Наваан Булган, Хишиг-Өндөр
82 Бямбын Пүрэвжав Булган, Баян-Агт
83 Д.Лувсаншарав Төв
84 Мэндийн Гонжоон Булган, Сэлэнгэ
85 Аюурзаны Арилдий Завхан, Алдархаан
86 Жадамбаа Булган, Булган
87 Гончигийн Сундуй Булган, Хишиг-Өндөр
88 Лувсангийн Сүрэнжав Дорноговь, Сайхандулаан
89 Дан-Аагийн Рэнчиндорж Ховд, Дарви
90 Зундуйн Содномпил Завхан, Их-Уул
91 Дугарын Гонгор Дорнод, Булган
92 Лхагвын Рэнчинсамбуу Завхан, Тосонцэнгэл
93 Луузангийн Нямбуу Сүхбаатар, Мөнххаан
94 Паянгийн Ванчигжав Ховд, Буянт
95 Вандангийн Дэндэв Завхан, Идэр
96 Мэгдийн Данзансодов Булган, Бугат
97 Нямын Самдан Төв, Дэлгэрхаан
98 Дамбын Гомбо Архангай, Ихтамир
99 Ширнэнгийн Бяруузана Хэнтий, Биндэр
100 Шаравын Гомбосүрэн Архангай, Цэнхэр